ATMEGA325PV-10MUR
제조업체 부품 번호:
ATMEGA325PV-10MUR
설명의 일부:
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 64QFN
Connectivity :
SPI, UART/USART, USI
EEPROM Size :
1K x 8
Number of I/O :
54
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
64-VFQFN Exposed Pad
Program Memory Size :
32KB (16K x 16)
RAM Size :
2K x 8
Speed :
10MHz
Supplier Device Package :
64-QFN (9x9)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.8V ~ 5.5V