ATXMEGA32C4-MHR
제조업체 부품 번호:
ATXMEGA32C4-MHR
제조업체/브랜드:
Atmel (Microchip Technology)
설명의 일부:
IC MCU 8/16BIT 32KB FLASH 44VQFN
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Atmel (Microchip Technology)
제품 카테고리 :
마이크로컨트롤러
Connectivity :
I²C, IrDA, SPI, UART/USART, USB
Core Processor :
AVR
Core Size :
8/16-Bit
Data Converters :
A/D 16x12b
EEPROM Size :
1K x 8
Mounting Type :
Surface Mount
Number of I/O :
34
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type :
Internal
Package / Case :
44-VFQFN Exposed Pad
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Product Status :
Active
Program Memory Size :
32KB (16K x 16)
Program Memory Type :
FLASH
RAM Size :
4K x 8
Speed :
32MHz
Supplier Device Package :
44-VQFN (7x7)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.6V ~ 3.6V