ATMEGA168PV-10AUR
제조업체 부품 번호:
ATMEGA168PV-10AUR
설명의 일부:
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 32TQFP
Connectivity :
I²C, SPI, UART/USART
EEPROM Size :
512 x 8
Number of I/O :
23
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
32-TQFP
Program Memory Size :
16KB (8K x 16)
RAM Size :
1K x 8
Speed :
10MHz
Supplier Device Package :
32-TQFP (7x7)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.8V ~ 5.5V