ATMEGA168P-20MU
제조업체 부품 번호:
ATMEGA168P-20MU
설명의 일부:
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 32VQFN
Connectivity :
I²C, SPI, UART/USART
EEPROM Size :
512 x 8
Number of I/O :
23
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
32-VFQFN Exposed Pad
Program Memory Size :
16KB (8K x 16)
RAM Size :
1K x 8
Speed :
20MHz
Supplier Device Package :
32-VQFN (5x5)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.7V ~ 5.5V