S9S12HY32J0VLL
- 제조업체 부품 번호:
- S9S12HY32J0VLL
- 제조업체/브랜드:
- Freescale Semiconductor
- 설명의 일부:
- IC MCU 16BIT 32KB FLASH 100LQFP
- 재고 상태:
- 재고 없음
- 제조사 :
- Freescale Semiconductor
- 제품 카테고리 :
- 마이크로컨트롤러
- Connectivity :
- CANbus, EBI/EMI, I²C, IrDA, LINbus, SCI, SPI
- Core Processor :
- HCS12
- Core Size :
- 16-Bit
- Data Converters :
- A/D 8x10b
- EEPROM Size :
- 4K x 8
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of I/O :
- 80
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C (TA)
- Oscillator Type :
- Internal
- Package / Case :
- 100-LQFP
- Peripherals :
- LCD, Motor control PWM, POR, PWM, WDT
- Product Status :
- Active
- Program Memory Size :
- 32KB (32K x 8)
- Program Memory Type :
- FLASH
- RAM Size :
- 2K x 8
- Speed :
- 32MHz
- Supplier Device Package :
- 100-LQFP (14x14)
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 4.5V ~ 5.5V