R5F72856N100FP#U2
- 제조업체 부품 번호:
- R5F72856N100FP#U2
- 제조업체/브랜드:
- Renesas Electronics Corporation
- 설명의 일부:
- IC MCU 32BIT 768KB FLSH 144LFQFP
- 재고 상태:
- 재고 없음
- 제조사 :
- 제품 카테고리 :
- 마이크로컨트롤러
- Connectivity :
- I²C, SCI, SSU, USB
- Core Processor :
- SH2A
- Core Size :
- 32-Bit Single-Core
- Data Converters :
- A/D 8x12b
- EEPROM Size :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of I/O :
- 91
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 85°C (TA)
- Oscillator Type :
- External
- Package / Case :
- 144-LQFP
- Peripherals :
- DMA, PWM, WDT
- Product Status :
- Not For New Designs
- Program Memory Size :
- 768KB (768K x 8)
- Program Memory Type :
- FLASH
- RAM Size :
- 32K x 8
- Speed :
- 100MHz
- Supplier Device Package :
- 144-LFQFP (20x20)
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 3V ~ 5.5V