R5F72865N100FA#U2
제조업체 부품 번호:
R5F72865N100FA#U2
설명의 일부:
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 176LQFP
Connectivity :
CANbus, I²C, SCI, SSU, USB
Core Processor :
SH2A
Data Converters :
A/D 12x12b, 2x8b
Number of I/O :
101
Operating Temperature :
-20°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type :
External
Package / Case :
176-LQFP
Peripherals :
DMA, PWM, WDT
Product Status :
Not For New Designs
Program Memory Size :
512KB (512K x 8)
RAM Size :
24K x 8
Speed :
100MHz
Supplier Device Package :
176-LFQFP (20x20)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3V ~ 5.5V