R5F72867N100FA#U2
- 제조업체 부품 번호:
- R5F72867N100FA#U2
- 설명의 일부:
- IC MCU 32BIT 1MB FLASH 176LQFP
- Connectivity :
- CANbus, I²C, SCI, SSU, USB
- Data Converters :
- A/D 12x12b, 2x8b
- Number of I/O :
- 101
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 176-LQFP
- Program Memory Size :
- 1MB (1M x 8)
- RAM Size :
- 32K x 8
- Speed :
- 100MHz
- Supplier Device Package :
- 176-LFQFP (20x20)
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 3V ~ 5.5V