AT89C4051-24SU
제조업체 부품 번호:
AT89C4051-24SU
제조업체/브랜드:
Atmel (Microchip Technology)
설명의 일부:
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 20SOIC
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Atmel (Microchip Technology)
제품 카테고리 :
마이크로컨트롤러
Connectivity :
UART/USART
Core Processor :
8051
Core Size :
8-Bit
Data Converters :
EEPROM Size :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of I/O :
15
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type :
Internal
Package / Case :
20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, LED, POR
Product Status :
Active
Program Memory Size :
4KB (4K x 8)
Program Memory Type :
FLASH
RAM Size :
128 x 8
Speed :
24MHz
Supplier Device Package :
20-SOIC
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
4V ~ 6V