S6E2C29J0AGV2000A
제조업체 부품 번호:
S6E2C29J0AGV2000A
제조업체/브랜드:
Infineon Technologies
설명의 일부:
IC MCU 32BIT 1.5MB FLASH 176LQFP
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Infineon Technologies
제품 카테고리 :
마이크로컨트롤러
Connectivity :
CSIO, EBI/EMI, Ethernet, I²C, LINbus, SD, SPI, UART/USART, USB
Core Processor :
ARM® Cortex®-M4F
Core Size :
32-Bit Single-Core
Data Converters :
A/D 32x12b; D/A 2x12b
EEPROM Size :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of I/O :
152
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Oscillator Type :
Internal
Package / Case :
176-LQFP
Peripherals :
DMA, I²S, LVD, POR, PWM, WDT
Product Status :
Active
Program Memory Size :
1.5MB (1.5M x 8)
Program Memory Type :
FLASH
RAM Size :
192K x 8
Speed :
200MHz
Supplier Device Package :
176-LQFP (24x24)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.7V ~ 5.5V