R4F2472VBR34DV
- 제조업체 부품 번호:
- R4F2472VBR34DV
- 제조업체/브랜드:
- Renesas Electronics Corporation
- 설명의 일부:
- IC MCU 16BIT 512KB FLSH 176LFBGA
- 재고 상태:
- 재고 없음
- 제조사 :
- 제품 카테고리 :
- 마이크로컨트롤러
- Connectivity :
- Ethernet, I²C, LPC, PECI, SCI, SSU, USB
- Core Processor :
- H8S/2600
- Core Size :
- 16-Bit
- Data Converters :
- A/D 8x10b
- EEPROM Size :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of I/O :
- 110
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Oscillator Type :
- External
- Package / Case :
- 176-LFBGA
- Peripherals :
- DMA, POR, PWM, WDT
- Product Status :
- Not For New Designs
- Program Memory Size :
- 512KB (512K x 8)
- Program Memory Type :
- FLASH
- RAM Size :
- 40K x 8
- Speed :
- 34MHz
- Supplier Device Package :
- 176-LFBGA (13x13)
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 3V ~ 3.6V