R5F61664MN50FPV
제조업체 부품 번호:
R5F61664MN50FPV
설명의 일부:
IC MCU 32BIT 512KB FLSH 144LFQFP
Connectivity :
EBI/EMI, I²C, IrDA, SCI, SmartCard, USB
Core Processor :
H8SX
Data Converters :
A/D 8x10b; D/A 2x8b
Number of I/O :
92
Operating Temperature :
-20°C ~ 75°C (TA)
Oscillator Type :
External
Package / Case :
144-LQFP
Peripherals :
DMA, LVD, POR, PWM, WDT
Product Status :
Not For New Designs
Program Memory Size :
512KB (512K x 8)
RAM Size :
40K x 8
Speed :
50MHz
Supplier Device Package :
144-LFQFP (20x20)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3V ~ 3.6V