PIC17C756AT-33/L
- 제조업체 부품 번호:
- PIC17C756AT-33/L
- 설명의 일부:
- IC MCU 8BIT 32KB OTP 68PLCC
- Connectivity :
- I²C, SPI, UART/USART
- Data Converters :
- A/D 12x10b
- Number of I/O :
- 50
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C (TA)
- Package / Case :
- 68-LCC (J-Lead)
- Peripherals :
- Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
- Program Memory Size :
- 32KB (16K x 16)
- RAM Size :
- 902 x 8
- Speed :
- 33MHz
- Supplier Device Package :
- 68-PLCC (24.23x24.23)
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 4.5V ~ 5.5V