XE169FH200F100LABFXUMA1
- 제조업체 부품 번호:
- XE169FH200F100LABFXUMA1
- 제조업체/브랜드:
- Infineon Technologies
- 설명의 일부:
- IC MCU 16BIT 1.6MB FLASH 176LQFP
- 재고 상태:
- 재고 없음
- 제조사 :
- Infineon Technologies
- 제품 카테고리 :
- 마이크로컨트롤러
- Connectivity :
- CANbus, EBI/EMI, I²C, LINbus, SPI, SSC, UART/USART, USI
- Core Processor :
- C166SV2
- Core Size :
- 16-Bit
- Data Converters :
- A/D 30x10b
- EEPROM Size :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of I/O :
- 118
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Oscillator Type :
- Internal
- Package / Case :
- 176-LQFP Exposed Pad
- Peripherals :
- I²S, POR, PWM, WDT
- Product Status :
- Not For New Designs
- Program Memory Size :
- 1.6MB (1.6M x 8)
- Program Memory Type :
- FLASH
- RAM Size :
- 112K x 8
- Speed :
- 100MHz
- Supplier Device Package :
- PG-LQFP-176-12
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 3V ~ 5.5V