S6E2C49L0AGL2000A
- 제조업체 부품 번호:
- S6E2C49L0AGL2000A
- 제조업체/브랜드:
- Infineon Technologies
- 설명의 일부:
- IC MCU 32BIT 1.5MB FLASH 216LQFP
- 재고 상태:
- 재고 없음
- 제조사 :
- Infineon Technologies
- 제품 카테고리 :
- 마이크로컨트롤러
- Connectivity :
- CANbus, CSIO, EBI/EMI, I²C, LINbus, SD, SPI, UART/USART
- Core Processor :
- ARM® Cortex®-M4F
- Core Size :
- 32-Bit Single-Core
- Data Converters :
- A/D 32x12b; D/A 2x12b
- EEPROM Size :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of I/O :
- 190
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TA)
- Oscillator Type :
- Internal
- Package / Case :
- 216-LQFP
- Peripherals :
- DMA, I²S, LVD, POR, PWM, WDT
- Product Status :
- Active
- Program Memory Size :
- 1.5MB (1.5M x 8)
- Program Memory Type :
- FLASH
- RAM Size :
- 192K x 8
- Speed :
- 200MHz
- Supplier Device Package :
- 216-LQFP (24x24)
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 2.7V ~ 5.5V