PIC17C44-16I/PT
- 제조업체 부품 번호:
- PIC17C44-16I/PT
- 설명의 일부:
- IC MCU 8BIT 16KB OTP 44TQFP
- Connectivity :
- UART/USART
- Number of I/O :
- 33
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 44-TQFP
- Peripherals :
- POR, PWM, WDT
- Program Memory Size :
- 16KB (8K x 16)
- RAM Size :
- 454 x 8
- Speed :
- 16MHz
- Supplier Device Package :
- 44-TQFP (10x10)
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 4.5V ~ 6V