PIC17C43-16I/P
- 제조업체 부품 번호:
- PIC17C43-16I/P
- 설명의 일부:
- IC MCU 8BIT 8KB OTP 40DIP
- Connectivity :
- UART/USART
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of I/O :
- 33
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Oscillator Type :
- External
- Package / Case :
- 40-DIP (0.600", 15.24mm)
- Peripherals :
- POR, PWM, WDT
- Product Status :
- Active
- Program Memory Size :
- 8KB (4K x 16)
- Program Memory Type :
- OTP
- RAM Size :
- 454 x 8
- Speed :
- 16MHz
- Supplier Device Package :
- 40-PDIP
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 4.5V ~ 6V