PIC16C64A-10/PQ
- 제조업체 부품 번호:
- PIC16C64A-10/PQ
- 설명의 일부:
- IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 44MQFP
- Connectivity :
- I²C, SPI
- Number of I/O :
- 33
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C (TA)
- Oscillator Type :
- External
- Package / Case :
- 44-QFP
- Peripherals :
- Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
- Program Memory Size :
- 3.5KB (2K x 14)
- RAM Size :
- 128 x 8
- Speed :
- 10MHz
- Supplier Device Package :
- 44-MQFP (10x10)
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 4V ~ 6V