PIC17C42A-25/PQ
- 제조업체 부품 번호:
- PIC17C42A-25/PQ
- 제조업체/브랜드:
- Microchip Technology
- 설명의 일부:
- IC MCU 8BIT 4KB OTP 44MQFP
- 재고 상태:
- 재고 없음
- 제조사 :
- Microchip Technology
- 제품 카테고리 :
- 마이크로컨트롤러
- Connectivity :
- UART/USART
- Core Processor :
- PIC
- Core Size :
- 8-Bit
- Data Converters :
- EEPROM Size :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of I/O :
- 33
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C (TA)
- Oscillator Type :
- External
- Package / Case :
- 44-QFP
- Peripherals :
- POR, PWM, WDT
- Product Status :
- Active
- Program Memory Size :
- 4KB (2K x 16)
- Program Memory Type :
- OTP
- RAM Size :
- 232 x 8
- Speed :
- 25MHz
- Supplier Device Package :
- 44-MQFP (10x10)
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 4.5V ~ 6V