S1C17W36F001100
- 제조업체 부품 번호:
- S1C17W36F001100
- 제조업체/브랜드:
- Epson
- 설명의 일부:
- 16-BIT MCU 4.2MHZ 384KB FLASH 16
- 재고 상태:
- 재고 없음
- 제조사 :
- Epson
- 제품 카테고리 :
- 마이크로컨트롤러
- Connectivity :
- I²C, IrDA, SSI, UART/USART
- Core Processor :
- S1C17
- Core Size :
- 16-Bit
- Data Converters :
- A/D 8x12b SAR
- EEPROM Size :
- Mounting Type :
- Number of I/O :
- 52
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Oscillator Type :
- Internal
- Package / Case :
- Peripherals :
- LCD, POR, PWM, Voltage Detect, WDT
- Product Status :
- Active
- Program Memory Size :
- 384KB (384K x 8)
- Program Memory Type :
- FLASH
- RAM Size :
- 16K x 8
- Speed :
- 4.2MHz
- Supplier Device Package :
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 1.2V ~ 3.6V