CY8C28645-24LTXIT
- 제조업체 부품 번호:
- CY8C28645-24LTXIT
- 설명의 일부:
- IC MCU 8BIT 16KB FLASH 48QFN
- Connectivity :
- I²C, IrDA, SPI, UART/USART
- Data Converters :
- A/D 4x14b; D/A 4x9b
- Number of I/O :
- 44
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 48-VFQFN Exposed Pad
- Product Status :
- Active
- Program Memory Size :
- 16KB (16K x 8)
- RAM Size :
- 1K x 8
- Speed :
- 24MHz
- Supplier Device Package :
- 48-QFN (7x7)
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 3V ~ 5.25V