STM32L151VET6DTR
제조업체 부품 번호:
STM32L151VET6DTR
제조업체/브랜드:
STMicroelectronics
설명의 일부:
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 100LQFP
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
STMicroelectronics
제품 카테고리 :
마이크로컨트롤러
Connectivity :
I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART, USB
Core Processor :
ARM® Cortex®-M3
Core Size :
32-Bit Single-Core
Data Converters :
A/D 25x12b; D/A 2x12b
EEPROM Size :
16K x 8
Mounting Type :
Surface Mount
Number of I/O :
83
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type :
Internal
Package / Case :
100-LQFP
Peripherals :
Cap Sense, DMA, I²S, POR, PWM, WDT
Product Status :
Active
Program Memory Size :
512KB (512K x 8)
Program Memory Type :
FLASH
RAM Size :
80K x 8
Speed :
32MHz
Supplier Device Package :
100-LQFP (14x14)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.65V ~ 3.6V