ATMEGA644P-20MQ
- 제조업체 부품 번호:
- ATMEGA644P-20MQ
- 제조업체/브랜드:
- Microchip Technology
- 설명의 일부:
- IC MCU 8BIT 64KB FLASH 44VQFN
- 제조사 :
- Microchip Technology
- Connectivity :
- I²C, SPI, UART/USART
- EEPROM Size :
- 2K x 8
- Number of I/O :
- 32
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C (TA)
- Package / Case :
- 44-VFQFN Exposed Pad
- Program Memory Size :
- 64KB (32K x 16)
- RAM Size :
- 4K x 8
- Speed :
- 20MHz
- Supplier Device Package :
- 44-VQFN (7x7)
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 2.7V ~ 5.5V