PIC32MX320F032H-40I/MR
제조업체 부품 번호:
PIC32MX320F032H-40I/MR
설명의 일부:
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 64VQFN
Connectivity :
I²C, IrDA, LINbus, PMP, SPI, UART/USART
Core Processor :
MIPS32® M4K™
Core Size :
32-Bit Single-Core
Data Converters :
A/D 16x10b
EEPROM Size :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of I/O :
53
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type :
Internal
Package / Case :
64-VFQFN Exposed Pad
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Program Memory Size :
32KB (32K x 8)
Program Memory Type :
FLASH
RAM Size :
8K x 8
Speed :
40MHz
Supplier Device Package :
64-VQFN (9x9)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.3V ~ 3.6V