PIC32MX550F256HT-50I/MR
- 제조업체 부품 번호:
- PIC32MX550F256HT-50I/MR
- 설명의 일부:
- IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64QFN
- Connectivity :
- CANbus, I²C, IrDA, LINbus, PMP, SPI, UART/USART, USB OTG
- Core Processor :
- MIPS32® M4K™
- Data Converters :
- A/D 28x10b
- Number of I/O :
- 49
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 64-VFQFN Exposed Pad
- Peripherals :
- Brown-out Detect/Reset, DMA, I²S, POR, PWM, WDT
- Program Memory Size :
- 256KB (256K x 8)
- RAM Size :
- 32K x 8
- Speed :
- 50MHz
- Supplier Device Package :
- 64-QFN (9x9)
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 2.3V ~ 3.6V