IPD50N04S308ATMA1
제조업체 부품 번호:
IPD50N04S308ATMA1
제조업체/브랜드:
Infineon Technologies
설명의 일부:
IPD50N04 - 20V-40V N-CHANNEL AUT
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Infineon Technologies
제품 카테고리 :
단일 FET, MOSFET
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
50A (Tc)
Drain to Source Voltage (Vdss) :
40 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) :
10V
FET Feature :
FET Type :
N-Channel
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
35 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
2350 pF @ 25 V
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Power Dissipation (Max) :
68W (Tc)
Product Status :
Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs :
7.5mOhm @ 50A, 10V
Supplier Device Package :
PG-TO252-3
Technology :
MOSFET (Metal Oxide)
Vgs (Max) :
±20V
Vgs(th) (Max) @ Id :
4V @ 40µA