FDPF18N50T-G
제조업체 부품 번호:
FDPF18N50T-G
제조업체/브랜드:
onsemi
설명의 일부:
N-CHANNEL UNIFETTM MOSFET 500V,
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
onsemi
제품 카테고리 :
단일 FET, MOSFET
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
18A (Tj)
Drain to Source Voltage (Vdss) :
500 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) :
10V
FET Feature :
FET Type :
N-Channel
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
60 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
1330 pF @ 25 V
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
TO-220-3 Full Pack
Power Dissipation (Max) :
38.5W (Tc)
Product Status :
Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs :
265mOhm @ 9A, 10V
Supplier Device Package :
TO-220F-3
Technology :
MOSFET (Metal Oxide)
Vgs (Max) :
±30V
Vgs(th) (Max) @ Id :
5V @ 250µA