PSMN015-100YLX
제조업체 부품 번호:
PSMN015-100YLX
제조업체/브랜드:
NXP Semiconductors
설명의 일부:
PSMN015-100YL - N-CHANNEL 100V,
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
NXP Semiconductors
제품 카테고리 :
단일 FET, MOSFET
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
69A (Tc)
Drain to Source Voltage (Vdss) :
100 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) :
5V, 10V
FET Feature :
FET Type :
N-Channel
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
86.3 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
6139 pF @ 25 V
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
SC-100, SOT-669
Power Dissipation (Max) :
195W (Tc)
Product Status :
Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs :
14.7mOhm @ 20A, 10V
Supplier Device Package :
LFPAK56, Power-SO8
Technology :
MOSFET (Metal Oxide)
Vgs (Max) :
±20V
Vgs(th) (Max) @ Id :
2.1V @ 1mA