NP32N055SLE-E1-AZ
제조업체 부품 번호:
NP32N055SLE-E1-AZ
제조업체/브랜드:
Renesas Electronics Corporation
설명의 일부:
NP32N055 - POWER FIELD-EFFECT TR
재고 상태:
60,000
제조사 :
제품 카테고리 :
단일 FET, MOSFET
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
32A (Ta)
Drain to Source Voltage (Vdss) :
55 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) :
4.5V, 10V
FET Feature :
FET Type :
N-Channel
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
41 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
2000 pF @ 25 V
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
175°C
Package / Case :
TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Power Dissipation (Max) :
1.2W (Ta), 66W (Tc)
Product Status :
Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs :
24mOhm @ 16A, 10V
Supplier Device Package :
TO-252 (MP-3ZK)
Technology :
MOSFET (Metal Oxide)
Vgs (Max) :
±20V
Vgs(th) (Max) @ Id :
2.5V @ 250µA