PSMN2R0-60ES,127
제조업체 부품 번호:
PSMN2R0-60ES,127
제조업체/브랜드:
NXP Semiconductors
설명의 일부:
NEXPERIA PSMN2R0-60ES - 120A, 60
재고 상태:
7,334
제조사 :
NXP Semiconductors
제품 카테고리 :
단일 FET, MOSFET
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
120A (Tc)
Drain to Source Voltage (Vdss) :
60 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) :
10V
FET Feature :
FET Type :
N-Channel
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
137 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
9997 pF @ 30 V
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
TO-262-3 Long Leads, I²Pak, TO-262AA
Power Dissipation (Max) :
338W (Tc)
Product Status :
Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs :
2.2mOhm @ 25A, 10V
Supplier Device Package :
I2PAK
Technology :
MOSFET (Metal Oxide)
Vgs (Max) :
±20V
Vgs(th) (Max) @ Id :
4V @ 1mA