C1206C100M1HAC7800
제조업체 부품 번호:
C1206C100M1HAC7800
제조업체/브랜드:
KEMET
설명의 일부:
CAP CER 10PF 100V X8R 1206
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
KEMET
제품 카테고리 :
세라믹 커패시터
Applications :
General Purpose
Capacitance :
10 pF
Failure Rate :
Features :
Low ESL, High Temperature
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient :
X8R
Thickness (Max) :
0.035" (0.88mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
100V