XW2C-20G6-IO16
제조업체 부품 번호:
XW2C-20G6-IO16
제조업체/브랜드:
Omron Automation
설명의 일부:
TERMINAL BLOCK 20POS PLC IN/OUT
재고 상태:
1
제조사 :
Omron Automation
제품 카테고리 :
인터페이스 모듈
Control Side Cable Retainer :
Latches
Control Side Connection :
Rectangular, Male
Current Rating (Per Contact) :
1 A
Features :
Length :
5.866" (149.00mm)
Operating Temperature :
0°C ~ 55°C
Positions / Poles :
20
Process Side Connection :
Terminal Blocks - Screw Connection
Product Status :
Active
Voltage - Rated :
125VAC, 24VDC
Width :
1.575" (40.00mm)