UTE100E-FTU-100-3P-LL-UL
- 제조업체 부품 번호:
- UTE100E-FTU-100-3P-LL-UL
- 제조업체/브랜드:
- American Electrical, Inc.
- 설명의 일부:
- CIR BRK THERM 100A 600VAC/500VDC
- 재고 상태:
- 재고 없음
- 제조사 :
- American Electrical, Inc.
- 제품 카테고리 :
- 회로 차단기
- Actuator Type :
- Lever
- Approval Agency :
- cULus, UL489
- Breaker Type :
- Thermal Magnetic
- Current Rating (Amps) :
- 100A
- Illumination :
- Illumination Voltage (Nominal) :
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Number of Poles :
- 3
- Product Status :
- Active
- Voltage Rating - AC :
- 600 V
- Voltage Rating - DC :
- 500 V