50696-0100M-002
제조업체 부품 번호:
50696-0100M-002
제조업체/브랜드:
ACES GROUP
설명의 일부:
CONN FFC FPC 10POS 0.5MM R/A
재고 상태:
496
제조사 :
ACES GROUP
제품 카테고리 :
FFC, FPC(플랫 플렉시블) 커넥터 어셈블리
Actuator Material :
Thermoplastic
Cable End Type :
Tapered
Connector/Contact Type :
Contacts, Top and Bottom
Contact Finish :
Gold
Contact Material :
Copper Alloy
Features :
Solder Retention, Zero Insertion Force (ZIF)
FFC, FCB Thickness :
0.30mm
Flat Flex Type :
FFC, FPC
Height Above Board :
0.039" (1.00mm)
Housing Material :
Thermoplastic
Locking Feature :
Flip Lock, Backlock
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Mounting Type :
Surface Mount, Right Angle
Number of Positions :
10
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Pitch :
0.020" (0.50mm)
Product Status :
Active
Termination :
Solder
Voltage Rating :
50V