SFW15R-1STAE1LF
- 제조업체 부품 번호:
- SFW15R-1STAE1LF
- 제조업체/브랜드:
- Amphenol Communications Solutions
- 설명의 일부:
- CONN FPC BOTTOM 15POS 1MM R/A
- 제조사 :
- 제품 카테고리 :
- FFC, FPC(플랫 플렉시블) 커넥터 어셈블리
- Actuator Material :
- Polyphenylene Sulfide (PPS), Glass Filled
- Cable End Type :
- Straight, Tapered
- Connector/Contact Type :
- Contacts, Bottom
- Contact Finish :
- Gold
- Contact Material :
- Phosphor Bronze
- Features :
- Zero Insertion Force (ZIF)
- FFC, FCB Thickness :
- 0.30mm, 0.33mm
- Flat Flex Type :
- FPC
- Height Above Board :
- 0.106" (2.70mm)
- Housing Material :
- Locking Feature :
- Slide Lock
- Material Flammability Rating :
- UL94 V-0
- Mounting Type :
- Surface Mount, Right Angle
- Number of Positions :
- 15
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 105°C
- Pitch :
- 0.039" (1.00mm)
- Product Status :
- Active
- Termination :
- Kinked Pin
- Voltage Rating :
- 100V