TF13BA-10S-0.4SH(800)
- 제조업체 부품 번호:
- TF13BA-10S-0.4SH(800)
- 제조업체/브랜드:
- Hirose
- 설명의 일부:
- CONN FPC BOTTOM 10POS 0.4MM R/A
- 제조사 :
- Hirose
- 제품 카테고리 :
- FFC, FPC(플랫 플렉시블) 커넥터 어셈블리
- Actuator Material :
- Liquid Crystal Polymer (LCP)
- Cable End Type :
- Notched
- Connector/Contact Type :
- Contacts, Bottom
- Contact Finish :
- Gold
- Contact Material :
- Phosphor Bronze
- Features :
- Solder Retention, Zero Insertion Force (ZIF)
- FFC, FCB Thickness :
- 0.20mm
- Flat Flex Type :
- FPC
- Height Above Board :
- 0.035" (0.88mm)
- Housing Material :
- Liquid Crystal Polymer (LCP)
- Locking Feature :
- Flip Lock, Backlock
- Material Flammability Rating :
- UL94 V-0
- Mounting Type :
- Surface Mount, Right Angle
- Number of Positions :
- 10
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 85°C
- Pitch :
- 0.016" (0.40mm)
- Product Status :
- Active
- Termination :
- Solder
- Voltage Rating :
- 50V