HDR100MET40M-G-RA-TH
- 제조업체 부품 번호:
- HDR100MET40M-G-RA-TH
- 제조업체/브랜드:
- Chip Quik, Inc.
- 설명의 일부:
- CONN HEADER R/A 40POS 1MM
- 재고 상태:
- 30
- 제조사 :
- Chip Quik, Inc.
- 제품 카테고리 :
- 헤더, 수 핀
- Connector Type :
- Header, Breakaway
- Contact Finish - Mating :
- Gold
- Contact Finish - Post :
- Gold
- Contact Finish Thickness - Mating :
- Contact Length - Mating :
- 0.071" (1.80mm)
- Contact Length - Post :
- 0.071" (1.80mm)
- Contact Material :
- Contact Shape :
- Square
- Contact Type :
- Male Pin
- Current Rating (Amps) :
- Fastening Type :
- Push-Pull
- Features :
- Ingress Protection :
- Insulation Color :
- Insulation Height :
- 0.050" (1.27mm)
- Insulation Material :
- Material Flammability Rating :
- Mounting Type :
- Through Hole, Right Angle
- Number of Positions :
- 40
- Number of Positions Loaded :
- All
- Number of Rows :
- 1
- Operating Temperature :
- Overall Contact Length :
- Pitch - Mating :
- 0.039" (1.00mm)