TPSV157K016H0045
제조업체 부품 번호:
TPSV157K016H0045
설명의 일부:
CAP TANT 150UF 10% 16V 2924
Capacitance :
150 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
45mOhm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.148" (3.75mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :
V
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2924 (7361 Metric)
Size / Dimension :
0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
16 V