TRJB475M020RRJ
제조업체 부품 번호:
TRJB475M020RRJ
제조업체/브랜드:
KYOCERA AVX
설명의 일부:
CAP TANT 4.7UF 20% 20V 1411
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
KYOCERA AVX
제품 카테고리 :
탄탈륨 커패시터
Capacitance :
4.7 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.16Ohm
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.083" (2.10mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
B
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1411 (3528 Metric), 1210
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Molded
Voltage - Rated :
20 V