T340A105K035AS
제조업체 부품 번호:
T340A105K035AS
제조업체/브랜드:
KEMET
설명의 일부:
CAP TANT 1UF 10% 35V RADIAL
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
KEMET
제품 카테고리 :
탄탈륨 커패시터
Capacitance :
1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
8Ohm @ 100kHz
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.287" (7.30mm)
Lead Spacing :
0.098" (2.50mm)
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
A
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.185" L x 0.165" W (4.70mm x 4.20mm)
Tolerance :
±10%
Type :
Molded
Voltage - Rated :
35 V