TAJK475K016A
제조업체 부품 번호:
TAJK475K016A
설명의 일부:
CAP TANT 4.7UF 10% 16V 1206
Capacitance :
4.7 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.1Ohm
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Manufacturer Size Code :
K
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
16 V