55A6160-20-2/6-9-9
제조업체 부품 번호:
55A6160-20-2/6-9-9
제조업체/브랜드:
TE Connectivity Aerospace Defense and Marine
설명의 일부:
CABLE 2CON 20AWG WHT SHLD FEET
재고 상태:
722
제조사 :
제품 카테고리 :
다중 컨덕터 케이블
Cable Type :
Multi-Conductor
Conductor Material :
Copper, Tinned
Conductor Strand :
19/32
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.172" (4.37mm)
Jacket (Insulation) Material :
Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.0080" (0.203mm)
Jacket Color :
White
Length :
Enter Number of Feet in Order Quantity
Number of Conductors :
2
Operating Temperature :
150°C
Product Status :
Active
Ratings :
Shield Type :
Double Braid
Usage :
Voltage :
600 V
Wire Gauge :
20 AWG