T398A105M035AT
제조업체 부품 번호:
T398A105M035AT
제조업체/브랜드:
KEMET
설명의 일부:
CAP TANT 1UF 20% 35V RADIAL
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
KEMET
제품 카테고리 :
탄탈륨 커패시터
Capacitance :
1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
8Ohm @ 100kHz
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.354" (9.00mm)
Lead Spacing :
0.100" (2.54mm)
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
A
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial - 3 Leads
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.280" L x 0.189" W (7.10mm x 4.80mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Conformal Coated
Voltage - Rated :
35 V