T197A255K100AS
제조업체 부품 번호:
T197A255K100AS
제조업체/브랜드:
KEMET
설명의 일부:
CAP TANT 2.5UF 10% 100V AXIAL
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
KEMET
제품 카테고리 :
탄탈륨 커패시터
Capacitance :
2.5 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
10.62Ohm
Failure Rate :
Features :
Wet Tantalum
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
A
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Package / Case :
Axial
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Ratings :
Size / Dimension :
0.219" Dia x 0.453" L (5.56mm x 11.51mm)
Tolerance :
±10%
Type :
Hermetically Sealed
Voltage - Rated :
100 V