595D155X0016T2T
제조업체 부품 번호:
595D155X0016T2T
제조업체/브랜드:
Vishay / Sprague
설명의 일부:
CAP TANT 1.5UF 20% 16V 0805
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Vishay / Sprague
제품 카테고리 :
탄탈륨 커패시터
Capacitance :
1.5 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
8.7Ohm
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
T
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.087" L x 0.043" W (2.20mm x 1.10mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Conformal Coated
Voltage - Rated :
16 V