ECS-T1EC106R
제조업체 부품 번호:
ECS-T1EC106R
제조업체/브랜드:
Panasonic
설명의 일부:
CAP TANT 10UF 20% 25V 2312
제조사 :
Panasonic
제품 카테고리 :
탄탈륨 커패시터
Capacitance :
10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.098" (2.50mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
C
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2312 (6032 Metric)
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Molded
Voltage - Rated :
25 V