PCT1/35AM
제조업체 부품 번호:
PCT1/35AM
제조업체/브랜드:
Nemco
설명의 일부:
CAP TANT 1UF 20% 35V 1206
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Nemco
제품 카테고리 :
탄탈륨 커패시터
Capacitance :
1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
7.5Ohm @ 100kHz
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.063" (1.60mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Molded
Voltage - Rated :
35 V