TAP156K050CCS
제조업체 부품 번호:
TAP156K050CCS
제조업체/브랜드:
KYOCERA AVX
설명의 일부:
CAP TANT 15UF 10% 50V RADIAL
재고 상태:
278
제조사 :
KYOCERA AVX
제품 카테고리 :
탄탈륨 커패시터
Capacitance :
15 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.2Ohm
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.551" (14.00mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code :
K
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.335" Dia (8.50mm)
Tolerance :
±10%
Type :
Conformal Coated
Voltage - Rated :
50 V