T350K476M025AT
제조업체 부품 번호:
T350K476M025AT
제조업체/브랜드:
KEMET
설명의 일부:
CAP TANT 47UF 20% 25V RADIAL
재고 상태:
1,874
제조사 :
KEMET
제품 카테고리 :
탄탈륨 커패시터
Capacitance :
47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.532" (13.50mm)
Lead Spacing :
0.200" (5.08mm)
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
K
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.350" Dia (8.90mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Conformal Coated
Voltage - Rated :
25 V