T551B397K015AH
제조업체 부품 번호:
T551B397K015AH
설명의 일부:
CAP TANT POLY 390UF 15V AXIAL
Capacitance :
390 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
90mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.312" Dia x 0.641" L (7.92mm x 16.28mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
15 V